Zatrudnienie opiekuna do opieki nad babcią

Początkowo opiekę nad babcią sprawował mój starszy brat, ale wyjechał on za granicę. W rodzinie zwołane zostało spotkanie, ponieważ nikt nie miał czasu na opiekę nad starszą osobą, która zdecydowanie wymagała dużo uwagi. Musiałam coś zaradzić, bo chciałam, żeby babcia była w domu.

Babcia pod opieką doświadczonego opiekuna osób starszych

opiekun osoby starszejJa sama nie mogłam się nią opiekować, ponieważ pracowałam i często do domu wracałam późnym wieczorem. Babci nie chciałam oddawać do żadnego ośrodka, bo wiem, że tego nie chciała. Potrzebny był mi jakiś doświadczony opiekun osoby starszej, który zajmowałby się babcią w domu. Sama nie chciałam nikogo takiego zatrudniać, ponieważ nie miałam pewności kogo wybrać. Zgłosiłam się więc do biura, które oferowało pomoc w zatrudnianiu doświadczonych opiekunów. Przedstawiłam sytuację z babcią i zostałam zapewniona, że zostanie dla niej znaleziony odpowiedni opiekun. Po dwóch dniach dostałam telefon z tego biura. Znaleziono doświadczonego opiekuna, który mógł pracować w domu a wynagrodzenie, jakie sobie życzył mieściło się w granicach moich możliwości. Spotkałam się osobiście z tym opiekunem, ponieważ chciałam go poznać. Zrobił na mnie dobre wrażenie i babcia również od razu go polubiła. Był to chłopak w wieku trzydziestu trzech lat, który miał świetnie podejście do osób starszych i potrafił się nimi opiekować. Byłam zachwycona tym człowiekiem i cieszyłam się, że właśnie jego zatrudniłam do opieki nad babcią. To był idealny opiekun.

Babcia została w swoim domu, o czym zawsze marzyła i na dodatek miała odpowiednią opiekę. W rodzinie nastał spokój i nikt już nie musiał się martwić. Udało mi się wszystko załatwić, ponieważ obiecałam sobie, że to zrobię. Brat był mi za wszystko naprawdę bardzo wdzięczny.

About the author: Grzegorz Podolski