Zastosowanie taśmy poliestrowej

Taśmy poliestrowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Zarówno w transporcie, jak i produkcji. Praktycznie wszędzie są potrzebne takie taśmy. Czy jest to hala produkcyjna, magazyn, czy też np. transport drewna bezpośrednio z lasu. Bez tego typu taśm niewiele można byłoby zrobić, przy współczesnych przepisach bezpieczeństwa.

Taśmy poliestrowe można rozciągać przy spinaniu

taśma WGTo ważne, aby (zwłaszcza ciężki towar) można było zabezpieczać odpowiednią taśmą. Jeśli do tego jeszcze rzeczona taśma ma możliwości rozciągania, daje jej to dodatkową zaletę, ponieważ ciężki towar może być przez tę cechę odpowiednio zabezpieczony. Najczęściej taśma WG ma kilkanaście milimetrów szerokości i posiada specjalne parametry wytrzymałościowe. Znaczy to, że nie zerwie się zarówno podczas jej naciągania, a także w trakcie transportu. Wiadomo, że np. samochód ciężarowy transportujący olbrzymie kłody drewna może być bardzo niebezpieczny na drodze, jeśli te kłody nie zostaną odpowiednio zabezpieczone (przypięte) specjalną taśmą. Wszystko zależy od specyfiki ładunku, oraz ilości łączeń. Czym cięższy ładunek, tym większą ilość łączeń się wymaga. Jednak stosowanie sznurów, czy łańcuchów już dawno przestało być uważane za bezpieczne. W dzisiejszych czasach stosuje się bardziej odpowiednie środki, które mogą zapewnić znacznie większe bezpieczeństwo transportu, niż te, które były stosowane kiedyś. Takie taśmy nie są drogie, a mogą wiele wytrzymać. Każdy transport jest bezpieczny w taśmami poliestrowymi.

Oczywiście, aby dobrze napiąć (naciągnąć) taśmę pakowną na przewożonym towarze, należy użyć odpowiednich w tego typu pracach, napinaczy. Są one wykonane z bardzo wytrzymałej stali i jednocześnie są niezmiernie łatwe w obsłudze. Praktycznie ułatwiają całą pracę związaną z mocowaniami.

About the author: Jacek Struski