Wytwarzanie prześcieradeł jednorazowych

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

12 czerwca 2017 Zdrowie i dieta 0

Prześcieradła jednorazowe używane są najczęściej tam, gdzie nie ma możliwości szybkiej zmiany i prania normalnych prześcieradeł. Są one niejako formą oszczędzania wydatków, a także „przy okazji” spełniają wszystkie (często wyśrubowane) normy bezpieczeństwa epidemiologicznego, od pojedynczych przypadków – do ogólnego skażenia.

Użyteczność prześcieradeł jednorazowych

prześcieradła jednorazoweGdzie używa się takich prześcieradeł? Najczęściej w przychodniach, gabinetach zabiegowych, szpitalach, gabinetach masażu, spa itp. Kiedyś używano zwykłych „nakryć”, które po jednorazowym użyciu, trzeba było dawać do prania. Było to nie tylko niewygodne, ale i drogie. Obecnie prześcieradła jednorazowe mogą być nie tylko wodoodporne, ale także olejoodporne i po każdym użyciu, są wyrzucane. Daje to gwarancję tego, iż następny pacjent nie tylko nie zarazi się czymś od poprzednika (może być przecież na coś uczulony), ale będzie się czuł komfortowo wiedząc, że nikt na tym prześcieradle jeszcze nie leżał. Prześcieradła są wykonywane z wytrzymałej włókniny, często pokrywanej folią dla lepszego zabezpieczenia podłoża (łóżka, krzesła itp.). Np. w gabinetach masażu używa się dużo różnych olejków, które w naturalny sposób spływają z ciała. Przy większej ilości klientów, wreszcie takie łóżko nadawałoby się jedynie do wyrzucenia, ponieważ nikt nie chciałby się na nim położyć. A łóżka do masażu nie są tanie. Poza tym takie prześcieradło zapewnia wysoki poziom higieny podczas wykonywania zabiegów, czy to w gabinetach masażu, czy u lekarza.

Prześcieradła jednorazowe są idealnym pomysłem, na utrzymanie czystości także w domach opieki, przy pacjentach z ograniczoną czynnością ruchową. Tacy pacjenci nie mogą sami o siebie zadbać i dlatego na ich łóżkach powinny być takie prześcieradła.