Wybór dużego kontenera na śmieci

 

Jak każdy z nas wie trzeba gdzieś wyrzucać śmieci. Zazwyczaj robimy to do kosza. Mamy w swoich domach czy mieszkaniach kosze na śmieci, takie małe. Ja zazwyczaj wsadzam tam worki na śmieci, by potem łatwiej było mi wyrzucić zawartość kosza. Przy dużej rodzinie to kosz bardzo szybko się zapełnia. Dlatego trzeba co jakiś czas opróżniać kosz.

Nowy kontener pod naszym blokiem

kontenery na śmieci wrocławJa z rodziną mieszkam w bloku. Zdecydowaliśmy się segregować śmieci. Z bardzo prostych względów. Przede wszystkim chodziło o zaoszczędzeniu pieniędzy. Jeśli ktoś segreguje śmieci to płaci mniej za ich wywóz. Związku z tym, że wszyscy mieszkańcy naszego bloku zdecydowali się na segregację śmieci to musieliśmy zakupi takie większe kontenery na śmieci wrocław jest miejscem, gdzie bez problemów można takie kontenery kupić. Każdy kontener będzie miał inny kolor przy segregacji śmieci. Na przykład jeśli będziemy chcieli wyrzucić coś wykonanego z papieru to wtedy wyrzucimy to kosza oznaczonego kolorem niebieskim. Kolory kontenerów bardzo ułatwiają segregowanie śmieci. Już za parę dni mają pod naszym blokiem postawić nowe kontenery. Muszą być one spore. W naszym bloku mieszka sporo rodzin, które są naprawdę bardzo liczne. Dlatego kontenery muszą być duże, tak by szybko się nie zapełniały. Każdy z mieszańców zrzucił się na zakup tych kontenerów. Zdecydowaliśmy się kupić cztery takie kontenery. Potem jak już postawią te kontenery pod naszym blokiem to je jakoś ogrodzimy, tak by inne osoby nie wyrzucały do naszych kontenerów śmieci. One mają być tylko dla naszych mieszkańców.

Nikt nie zaprzeczy, że trzeba wyrzucać gdzieś śmieci. Dobrym miejscem oczywiście jest kosz na śmieci. Ale ten kosz, który stoi w mieszkaniu też trzeba co jakiś czas opróżniać, dlatego też zazwyczaj pod blokami stoją kontenery na śmieci. My zdecydowaliśmy się segregować śmieci, dlatego musieliśmy zakupić kilka kontenerów. Każdy innego koloru do konkretnych śmieci.

Więcej: www.eko-city.com.pl

About the author: Urszula Bereza