muzyka do gier

Wspominając dawne gry i muzykę w nich

Moje dzieciństwo było bardzo szczęśliwe, a do niektórych wspomnień mam szczególny sentyment. Bardzo ciepło wspominam czasy, w których razem z moim tatą graliśmy w gry telewizyjne. 

Muzyka do gier dawniej była inna

muzyka do gierMiałam wówczas około pięciu lat, ale wszystko doskonale pamiętam. Muzyka do gier nie była taka sama jak we współczesnych czasach. Wtedy, gdy się włączyło grę telewizyjną, usłyszeć można było zwykłe, proste melodie bez basów. Grając dziś w te gry na prostych emulatorach do komputera, to słysząc muzykę od razu robi mi się cieplej na sercu. Wszystko dlatego, że ten czas bardzo mile wspominam. Współczesna muzyka do prezentacji gier jest dużo bardziej nowoczesna, jednak nie wpływa na mnie tak bardzo emocjonalnie. W związku z tym zrezygnowałam ze współczesnych gier, które często są trójwymiarowe. Nie potrafię się w tym odnaleźć. Wolę minimalizm. Wiem o tym, że bank muzyki oferuje bardzo różnego rodzaju muzykę, która ma zastosowanie w grach, ale żałuję że już nie ma takiej prostoty, jak kiedyś. Nie wiem czemu, ale nie robi to na mnie wrażenia. Ostatnio, kiedy przygotowywałam się do ważnej rozmowy z klientami w pracy, postanowiłam, że muzyka do prezentacji będzie miała charakter niepowtarzalny. Wybrałam dźwięki ze starych gier telewizyjnych. Jak się okazało, zaskoczyło to moich klientów pozytywnie. Muzyka była bardzo dobrze dopasowana do mojej wypowiedzi na temat sprzętu elektronicznego. Bardzo spodobała się szczególnie klientowi, który pracuje w Royalty Music.

Wracając do wspomnień na temat starych gier, chciałabym jeszcze dodać, że cały czas posiadam grę telewizyjną, jednak telewizory się bardzo zmieniły i są projektowane pod współczesne konsole, które absolutnie mnie nie interesują. Dlatego jestem zmuszona korzystać z emulatora.

About the author: Urszula Bereza