Właściwości szamba betonowego

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

13 listopada 2017 Budownictwo 0

Szamba betonowe to wciąż popularne rozwiązanie dla osób pozbawionych doprowadzenia do systemu odprowadzania ścieków. Dzięki swojej niskiej cenie oraz prostocie wykonania, szambo takie nadal jest bardzo często wybierane przez klientów. Jakie jeszcze właściwości posiadają oferowane na rynku szamba z betonu?

Cechy betonowego szamba dla naszej posesji

szamba betonowe cennikTego rodzaju zbiorniki są wykonane z bardzo wytrzymałych żelbetowych elementów. Możliwe jest ich wykonanie w dowolnym rozmiarze oraz w wielu kształtach takich jak: kwadratowy czy okrągły. Najważniejszą cechą wyróżniającą tego typu rozwiązanie jest ponadprzeciętna wytrzymałość. Wybierając szambo betonowe możemy być spokojni o jego niezawodne użytkowanie dzięki niezwykłej solidności oraz izolacji względem gruntu. Wybierając szamba betonowe cennik jest atrakcyjny dla klienta. Jeżeli nawet nasz dom jest uwzględniony w planach miejskich lub gminnych obejmujących przyłączenie do sieci kanalizacyjnej, to zakup szamba betonowego nie zrujnuje nam budżetu domowego, a na pewno przyniesie wiele korzyści. Nawet gdy już nie używamy go w celach kanalizacyjnych, możemy przeznaczyć go jako zbiornik awaryjny na deszczówkę. Szambo z betonu, to także bezpieczeństwo jego użytkowania dzięki swojej bardzo dobrej jakości wykonania. Nie wymaga zabiegów wzmacniających tak jak to ma miejsce przy zbiornikach plastikowych.

Szambo betonowe, to ciągle popularne rozwiązanie dla naszego domu. Plusem tego rozwiązania jest także mnogość firm produkujących szamba oraz montujących je u klienta. Po zamówieniu, ekipa montująca przywozi szambo i instaluje je za pomocą sprzętu na naszej posesji. Ta usługa często jest wliczona w ogólny kosztorys zakupu zbiornika i zwalnia nas z wszelkich robót budowlanych na własną rękę.