Układanie i czyszczenie kostki brukowej

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

2 września 2017 Budownictwo 0

Mój chłopak, Maciek, wrócił z wakacji naprawdę podekscytowany. Był u rodziny w innym mieście i pomagał im przy pracach wokół domu. On od zawsze miał smykałkę do robót budowlanych, dlatego było to dla niego wielką przyjemnością.

Do prac Maćka należało układanie kostki brukowej

układanie kostki brukowej sokołów podlaskiRodzina postanowiła rzucić Maćka na głęboką wodę – on, który wcześniej nawet nie wiedział, czym różni się kostka brukowa od płyty brukowej, miał zająć się budową podjazdu! Z pewnością układanie kostki brukowej Sokołów Podlaski w jego wykonaniu skończyłoby się fiaskiem, dlatego kuzynka przezornie zadzwoniła po fachowców. Jeden z nich udawał sąsiada, żeby Maćkowi nie było przykro, że rodzina jednak nie wierzy w jego umiejętności. Sąsiad Mietek miał zatem zostać mentorem Maćka – i obu panom było to naprawdę na rękę. Mietek sypał poradami jak z rękawa. Dzięki takiej współpracy nic nie mogło pójść źle. I po kilku godzinach rodzina ujrzała gotową już nawierzchnię. Kostka brukowa prezentowała się naprawdę dobrze – chłopaki spisali się na medal. Oczywiście ciocia Maćka zaczęła rozmyślać od razu o sposobach czyszczenia i konserwacji takiej kostki. Mietek zapewnił ją, że zabiegi pielęgnacyjne są naprawdę proste. Wystarczy zwykłe zamiatania oraz mycie – przeprowadzane regularnie, pozwoli na bieżąco pozbywać się zanieczyszczeń. Z kolei okresowo, na przykład raz czy dwa razy w roku, należy wykonać bardziej konkretne czyszczenie – to znaczy przy użyciu myjki ciśnieniowej. Dzięki niej silny strumień wody pozwoli pozbyć się zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc.

Ciocia zarządziła, że wykonana zostanie impregnacja nawierzchni – najlepiej wykonać ją już teraz, kiedy kostka jest jeszcze świeża i czysta, a w spoinach nie znajdują się żadne chwasty. Maciek poparł zdanie cioci i postanowił wybrać się do sklepu po impregnat.