Tłumaczenia ustne na konferencji

Jako znany lokalny przedsiębiorca postanowiłam zorganizować biznesową konferencję, na którą zaproszę inne duże firmy z regionu. Dzięki temu będę mogła się pokazać szerszej publiczności, o konferencji na pewno napiszą lokalne media, a mogę też nawiązać nowe kontakty z innymi pracodawcami.

Tłumaczenie wypowiedzi znanego eksperta

tłumaczenia ustne symultaniczneCała organizacja nie była trudna, miałam doświadczenie w zarządzaniu a do wielu zadań oddelegowałam moich menadżerów. Jednak problemem było to, że chciałam by na konferencji pojawił się zagraniczny ekspert. Nie wiedziałam jak inni pracodawcy znają język angielski, wolałam zatrudnić tłumacza, żeby mieć pewność, że wszyscy będą zadowoleni. Zdecydowanie warto postawić na tłumaczenia ustne symultaniczne, czyli jednoczesne. Nie będzie przestojów, wszystko będzie jasne, ułatwi także zadawanie pytań na bieżąco. Szukałam zatem tłumacza, który ma doświadczenie, zna nie tylko codzienny język angielski, ale także biznesowy. Ekspert na pewno będzie używał specjalistycznego słownictwa, nie można sobie pozwolić na to, by tłumacz nie znał przynajmniej podstaw biznesu i nie wiedział o czym mówił. Okazało się, że znajomy korzystał kiedyś z usług takiego tłumacza, zatem wiedziałam, że będzie to będzie ktoś polecony. Po spotkaniu z nim także byłam pewna, że dokonałam dobrego wyboru. Był to tłumacz doświadczony, który miał profesjonalne podejście do tematu, wiedział co i jak. Nawet jego cena mi bardzo odpowiadała, biorąc pod uwagę, że potrzebny był mi tłumacz na całą konferencję.

Cała impreza była zdecydowanie fachowo zorganizowana i zadowalająca. Tłumaczenie było na wysokim poziomie, wszyscy wszystko rozumieli. Zatrudnienie eksperta było dobrym pomysłem, bo była to jakaś nowość, coś ciekawego, więc z pewnością jeszcze w przyszłości będę zajmować się takimi rzeczami.

About the author: Andrzej Szczęch