Systemy wentylacji w fabrykach i zakładach produkcyjnych

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

16 maja 2017 Dom 0

Współczesna technologia i procesy przemysłowe wymagają niekiedy wyjątkowo czystego powietrza, bez zbędnych drobin kurzu i zanieczyszczeń. Aby osiągnąć takie parametry nie wystarczy zwykła wentylacja grawitacyjna. Konieczne jest zastosowanie szczelnym okien i drzwi oraz instalacji, która mechanicznie dokona wymiany powietrza, oraz zadba o jego odpowiednią jakość.

Odzysk ciepła w zakładzie produkcyjnym

rekuperacja w fabryceOszczędności, jakie może przynieść rekuperacja w fabryce, to nie jedyne korzyści, związane z tego rodzaju sposobem wentylacji. Dzięki takiemu układowi do pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych, biurowych, trafia wstępnie podgrzane powietrze. Centrala wentylacyjna wyposażona jest w rekuperator- specjalny wymiennik, który nie miesza ciągów wentylacyjnych, a pozwalaj odzyskać ciepło. Sprawia to, że w miesiącach zimowych nie ma ryzyka zbytniego wychłodzenia pomieszczeń, a jednocześnie zapewniona jest właściwa wentylacja. Wymuszony obieg powietrza nie ma ograniczeń, związanych ze zbyt słabym lub nawet odwróconym ciągiem kominowym, jak to bywa w tradycyjnych, grawitacyjnych układach. Profesjonalne filtry mogą oczyszczać doprowadzane powietrze do pożądanej jakości. Co niezwykle istotne, tego typu instalacje są w pełni skalowalne, co oznacza, że precyzyjnie można dopasować ich wielkość i możliwości do konkretnych potrzeb danego zakładu czy fabryki. W razie potrzeby na bieżąco można dokonać ich modernizacji, zastosować centralę o większej mocy lub podłączyć kolejne pomieszczenia.

Wentylacja wymuszona z układem rekuperacji to rozwiązanie, pozwalające spełnić wszelkie normy budowlane i sanitarne, a jednocześnie zapewniające konkretne oszczędności. Z punktu widzenia rachunku zysków i strat przedsiębiorstwa ma to fundamentalne znaczenie.