Style w aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrz może być przypadkowa, nie określająca żadnego trendu, ale także przeprowadzona w konkretnym stylu. Można wyróżnić styl: klasyczny, nowoczesny, boho, prowansalski, francuski, retro, rustykalny, kolonialny, vintage, marynistyczny, skandynawski oraz wiele innych, w zależności od naszych upodobań.

Meble w stylu skandynawskim w Internecie

styl skandynawski - sklep onlineJednym z najbardziej popularnych w ostatnich latach stylem jest skandynawski. Dekoratorów wnętrz urzeka swoją surowością, prostotą oraz funkcjonalnością. Styl ten nawiązuje do zimowych krajobrazów oraz pięknej przyrody Skandynawii. Głównym budulcem mebli jest drewno, którego na tamtym terenie jest wiele. Paleta jasnych barw, zwłaszcza różne odcienie bieli tj. perłowa, biała herbata, arktyczna, porcelanowa, gołębia oraz różnorakie odmiany szarości, kojarzą się z zimą i zimowym ostrym, skandynawskim klimatem. Dotyczy to nie tylko kolorów ścian, ale także mebli zarówno sypialnianych, salonowych jak i kuchennych. Meble znajdujące się w pomieszczeniach są eleganckie, ale i funkcjonalne. W stylu skandynawskim panuje minimalizm, nie ma zbędnej ilości mebli, a te wkomponowane w otoczenie zbudowane są tak, aby nie zajmowały dużo miejsca, ale były pojemne. Jeśli podoba nam się ten styl, ale nie do końca wiemy, jakie meble dobrać do naszego mieszkania, z pomocą przychodzą meblowe sklepy internetowe. Omawiany styl skandynawski – sklep online daje możliwości nie tylko kupienia mebli do swojego domu, ale także możliwość wirtualnej aranżacji wnętrz, po to, aby łatwiej nam było dokonać wyboru.

W sklepach internetowych łatwiej jest nam znaleźć odpowiednie meble oraz dobrać je do interesującego nas stylu. Opisywany styl skandynawski jest dla osób ceniących sobie harmonię, minimalizm i funkcjonalność.

About the author: Andrzej Szczęch