Solidność jako cecha rozrzutnika jednoosiowego

Rozsiewacze z pionowymi nagarniaczami są dostępne na rynku najczęściej w dwóch konfiguracjach i siedmiu różnych rozmiarach. Dla operatorów poszukujących prostego, niezawodnego urządzenia o wyjątkowej zdolności rozkładania, dostępne są  na rynku maszyny w pojemnościach 440 i 540 centymetrów sześciennych.

Zaletą jednoosiowych rozrzutników jest ich solidność

solidny rozrzutnik do obornika jednoosiowyMaszyny te wykorzystują cylindry hydrauliczne ze spinką, aby wypchnąć materiał z pudła i przez naganiacze, eliminując potrzebę stosowania łańcuchów podłogowych. Zapewniają również wyjątkowe sprzątanie i praktycznie nie mają problemów z zamrażaniem. Pionowe naganiarki obsługiwane są prostym, prostym układem napędowym, a skrzynia jest zbudowana ze stalowych rur konstrukcyjnych, co zapewnia wyjątkowo mocne pudełko do holowania ciężkich materiałów. Dla producentów, którzy potrzebują wysokowydajnego rozsiewacza solidny rozrzutnik do obornika jednoosiowy oferuje wiele korzystnych cech. Z kolei Rozrzutnik skrzyniowy z poziomymi naganiaczami jest doskonałym wyborem dla podstawowego rozrzutnika obornika. Ma stosunkowo niskie zapotrzebowanie mocy i jest prosty w obsłudze. Ponadto rozkład rozrzutu tego typu maszyny jest stosunkowo wąski i obejmuje tylko szerokość rozrzutnika na zewnątrz torów opon. Ten typ rozsiewacza jest odpowiedni dla producentów, którzy mają długie pola i chcą rozrzucać obornik na całej długości pola.

Należy również dodać, że liczne podróże przez te same cztery do sześciu rzędów upraw można wyeliminować, rozprowadzając cięższą aplikację w jednym przejściuChociaż ten typ rozrzutnika obornika jest już od ponad stu lat znany w swojej podstawowej formie, nowoczesna technologia sprawiła, że maszyna ta stała się jeszcze bardziej praktycznym narzędziem dla dzisiejszych producentów.

About the author: Celina Sitkiewicz