Sklepy prestashop i zdjęcia produktowe

Wielu ekspertów w dziedziny sprzedaży twierdzi, że kupujemy oczami. Jeśli coś nie wygląda dobrze, to tego nikt nie kupi, nawet jakby miało niesamowite właściwości i dobrą cenę. Dlatego też tak ważna jest sprawa wizualna produktów, szczególnie w sklepach internetowych.

Sklep prestashop i dobre grafiki

sklepy prestashopW sklepie stacjonarnym każdy może sobie wziąć produkt do ręki i obejrzeć go z każdej strony. W sklepie internetowym nie ma takiej możliwości, dlatego też sprzedawcy muszą się bardziej postarać, żeby pokazać wszystkie zalety danego produktu. Jakie powinny być dobre zdjęcia produktowe jakie będą wyświetlały sklepy prestashop? Najlepiej jest wykonywać przynajmniej dwa zdjęcia. Jedno ogólne, poglądowe, pokazujące całość produktu. Drugie bardziej szczegółowe, pokazujące fakturę materiału, panel kontrolny telewizora, czy detal obrazu. Najczęściej wybierane są zdjęcia na białym tle, ponieważ nie rozprasza ono i nie przytłacza produktów, ponadto, wszystko jest na nim dobrze widoczne. Białe produkty wykonuje się na tle czarnym lub innym ciemnym (granatowym, brązowym). Zdjęcie detalu pozwala lepiej przyjrzeć się konstrukcji przedmiotu. Ważne jest też dobre doświetlenie, jak również obróbka techniczna zdjęć. Całość ma oddawać kolor i fakturę przedmiotu. Najczęściej wykonuje się takie zdjęcia w namiotach bezcieniowych, a następnie poddaje obróbce w programach graficznych. Ważne jest to, żeby zdjęcia jakie prezentują sklepy prestashop były jak najbardziej atrakcyjne, bo one wraz z opisami są najważniejszą częścią w ofercie sprzedażowej.

Zdjęcia w różnych branżach mogą się różnić. Dekoracje do domu często są pokazywane w prawdziwych wnętrzach, ubrania prezentują modelki, a etui na telefon pokazane jest razem z nim. To oddziałuje na wyobraźnię kupującego, który wyobraża sobie ten produkt u siebie w domu. Każdy sklep internetowy musi zatem zadbać o dobre zdjęcia i grafiki na stronie.

About the author: Ola Wędka