Rodzaje fasonowych opakowań

W dobie silnej konkurencji na rynku konsumpcyjnym, znaczenie ma nie tylko treść, czyli oferowany towar, ale również forma, czyli opakowanie. Zatem producenci starają się aby opakować swój towar atrakcyjnie i oryginalnie. Najczęściej stosowanym materiałem opakowaniowym jest tektura. Jest to materiał elastyczny, zatem można produkować zeń kartony w różnych kształtach.

Popularne fasony produkowanych kartonów

małe kartony fasonoweChyba największy zbyt mają kartony przeznaczone do sprzedaży pizzy. Jest to karton o niedużej wysokości, szeroko otwierany, jednorazowego użytku. Często opisany jest nazwą lub logo producenta pizzy. Inne małe kartony fasonowe, to opakowania na butelki wina lub innych szlachetnych trunków, jak brandy lub koniaki. Pełnią one głównie funkcję zabezpieczającą butelkę przed uszkodzeniem, ale są również kartony z opisem zawartości, który ma charakter dekoracyjny. Galanteria damska i męska równie często sprzedawana jest w fasonowych kartonach, dotyczy to również galanterii „technicznej”. W pudełkach fasonowych sprzedawany jest również sprzęt agd i cała elektronika. Kartony fasonowe dedykowane są również jako standardowe do przesyłek pocztowych. Nie można pominąć tutaj kartonów typowych do sprzedaży obuwia. Szeroka gama kartonów fasonowych wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym i oczywiście spożywczym. Pudełka te najczęściej zaopatrzone są w różnego rodzaju napisy i elementy dekoracyjne.

Szczególny rodzaj małych pudełek przeznaczony jest do sprzedaży różnego rodzaju biżuterii. Pudełko takie jest dodatkowo wyściełane tkaniną i wyprofilowany tekturowy stojaczek na przedmiot, który ma się w nim znajdować.  Kartony takie można zamówić bezpośrednio u producenta lub w sklepach tradycyjnych albo on-line. Jest również możliwość dostarczenia producentowi własny projekt.

About the author: Celina Sitkiewicz