outsourcing kadrowo-płacowy

Rekrutacja a outsourcing z innego kraju

Wszędzie panuje coraz większe bezrobocie. Nie tylko mam tu na myśli Polskę, ale też inne kraje. Oczywiście, w porównaniu z tym co było wcześniej, i tak jest lepiej, ale cały czas nie jest stabilnie na tyle, żeby można czuć się bezpiecznie w kwestii pracy.

Outsourcing kadrowo-płacowy jest praktyczny

outsourcing kadrowo-płacowyMamy różne typy umów. Najbezpieczniej i dla pracodawcy i dla pracownika być zatrudnionym na umowę o pracę na czas określony lub na czas nieokreślony. Nikt nas wtedy nie może wyrzucić, my co prawda też nie możemy sobie z dnia na dzień odpuścić, ale przynajmniej wiemy, że w momencie ich z nas rezygnacji muszą nam dać przynajmniej trzymiesięczne wypowiedzenie, a w tym czasie możemy się starać o poszukanie nowej pracy. Drugi temat to umowa zlecenie, tak zwana umowa śmieciowa. Niestety jest na nią zatrudnionych tak wiele osób, że stało się to powszechne. Każda agencja pracy tymczasowej zajmuję właśnie tego typu umowami. Znajdziesz w tych agencjach wiele ofert pracy, ale bądź przygotowany na to, że nie będą to umowy o pracę, a jedynie umowy na zlecenie. Kolejnym śmiesznym zjawiskiem są umowy o dzieło. Każda z tych umów oprócz umowy o pracę nie daje nam przepracowanych do emerytury dni, to oznacza, że pracujemy tak na prawdę tylko na bieżące wydatki, bo nasza przyszłość stoi pod znakiem zapytania i nie mamy co liczyć na to, że ktoś w przyszłości weźmie w ogóle pod uwagę, że pracowaliśmy łącznie jakieś osiemdziesiąt lat. Policzy tylko czas przepracowany na umowach o pracę, a przecież co to za różnica jaką pracę wykonujemy, każda praca to przecież praca. Ostatnimi czasy modny stał się outsourcing pracowniczy. Tak zwane przekazywanie pracowników do innej zewnętrznej firmy albo zlecanie zadań firmy innym firmom w podobnej branży. Tak samo praktyczny outsourcing kadrowo-płacowy dla firm.

Przy każdej agencji pracy jest firma rekrutacyjna i często właśnie agencja pracy tymczasowej wynajmuje sobie taką firmę, żeby ona znajdowała jej pracowników. A agencja pracy tymczasowej już się tym wtedy w ogóle nie zajmuje. Jest to opłacalne dla każdej ze stron.

About the author: Urszula Bereza