Rękawice ochronne w pracy

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

20 września 2016 Biznes i praca 0
rękawice ochronne

W wielu firmach obowiązuje dress code. W potocznym rozumieniu jest to strój, którego wymaga od nas pracodawca. Najpopularniejszymi zawodami, w których on występuje są: stewardessa, pielęgniarka czy pracownik banku.

Rękawice ochronne są bardzo ważnym elementem

rękawice ochronneNajczęściej jest dowolny ubiór, choć sami doskonale zdajemy sobie sprawę z tego w czym wypada przyjść do pracy, a co całkowicie odpada. Standardowym ubiorem jest koszula i ciemniejsze spodnie.
Na stacjach paliw mają specjalne koszulki z logo stacji. Podobnie jest w niektórych sieciach sklepów odzieżowych jak i spożywczych. Osobiście jestem zwolenniczką określonego stylu w pracy. Oczywiście lubimy dowolność, lecz czasem jest ona traktowana zbyt dosłownie. Jako klientka, nie lubię być obsługiwana przez kogoś w rozciągniętymi podkoszulku czy podartych spodniach. Jeśli rzeczy są schludne i czyste, to nie mam z tym żadnego problemu. Wielokrotnie jednak zetknęłam się w sklepach z niechlujnie ubranymi ekspedientkami, którym wystawał biustonosz lub majtki. Takie coś mnie odrzuca i myślę, że właśnie dlatego spora część firm wprowadziła dress code. Moim zdaniem takie coś obowiązkowo powinno być tez prowadzone na budowach. Czasem aż mrozi mi się krew w żyłach, gdy widzę pracownika w japonkach i krótkich spodenkach. Czekać tylko aż coś spadnie mu na głowę i stanę się świadkiem wypadku. Producent obuwia roboczego proponuje naprawdę znośne ceny za obuwie. Nie ma więc potrzeby, by narażać swoje stopy. Poza tym obuwie robocze jest dostosowane do chodzenia po różnych materiałach, przez co jest bardzo wygodne w tego typu pracy. Nie mogę pojąć nigdy dlaczego rękawice ochronne leżą na rusztowaniu, a oni wolą gołymi rękoma przenosić deski. Gdyby producent odzieży roboczej rozdawał wszystko za darmo, i tak pewnie spory odsetek pracowników, nawet raz by nie założył specjalnej odzieży. Niestety budowlańcy są bardzo opornie na przepisy BHP i są przeświadczeni o tym, że z pewnością im się nic nie stanie.

Sklep z odzieżą roboczą mają za rogiem, ale wolą choć trochę poigrać z losem.

Źródło:

http://eurobhp.com/ochrona-rak,c1.html