Profile aluminiowe służące do montażu taśmy ledowej

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

19 czerwca 2017 Dom 0

W trakcie wyposażania wnętrz domów i mieszkań zawsze trzeba stanąć przed wyborem oświetlenia. Obecnie na rynku możliwości jest naprawdę wiele i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wśród różnych propozycji można znaleźć np. oświetlenie ledowe.

Liniowe źródła światła montowane w linii prostej lub w narożnikach

profile led dla mieszkańDo montażu taśmy ledowej służą tzw. profile aluminiowe. Dzięki takim profilom liniowe źródła światła można estetycznie schować. Taśmy ledowe mogą być oczywiście montowane bez profili, ale wtedy wygląda to mniej estetycznie. Profile posiadają specjalne korytka, w które wkładane są taśmy ledowe. Wiadomo, że takie oświetlenie w postaci taśm można stosować nie tylko na powierzchniach prostych, ale również na skosach, narożnikach. Dlatego również profile LED można kupić w postaci profili prostych i narożnych. Na pewno profile led dla mieszkań to idealna alternatywa dla wszystkich tych, którzy zastanawiali się nad taśmami, które są montowane w specjalnych frezach. Montaż takich profili możliwy jest również wtedy, kiedy w mieszkaniu czy domu znajdują się meble. Można takie oświetlenie zamontować na samym końcu aranżacji, co daje duże pole do popisu. Oczywiście rzadko korzysta się z taśm ledowych jako z głównego oświetlenia. Zdecydowanie częściej profile LED stanowią dodatek do oświetlenia głównego, wprowadzają nowoczesny klimat w konkretnym wnętrzu. Takie profile ledowe montowane są nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również biurach, instytucjach i innych miejscach.

Profile wyglądają naprawdę zjawiskowo, bo również za dnia stanowią ozdobę pomieszczenia. Oświetlenie ledowe jest nie tylko tanie i łatwe w montażu, ale również wpływa na postrzeganie wnętrza. Można wybierać wśród różnych kolorów taśm ledowych, które montowane są później w specjalnie przygotowanych profilach na taśmy.