Producenci kurtyn na rynku

Poszukując odpowiedniej kurtyny do swojego zakładu produkcyjnego warto zapoznać się z ofertami lokalnych producentów. Często posiadają oni wiele rozwiązań, które pozwolą usprawnić pracę i zaoszczędzić wiele pieniędzy. Dzięki swoim właściwościom takie kurtyny spełniają się w wielu rolach, właśnie dlatego warto zadbać o solidny sprzęt, który przez wiele lat będzie służył w firmie.

Zamawianie kurtyn na wymiar

kurtyny pcv na wymiarKiedy żadna z proponowanych ofert nie spełnia Twoich oczekiwań zawsze możesz się zdecydować na zamówienie indywidualne. Producent na pewno dołoży wszelkich starań, by dopasować kurtynę do funkcji, jaką ma spełniać. W zależności od tego czy mają szczelnie zabezpieczać przed utratą ciepła, odgradzać hałaśliwe miejsca pracy maszyn od pozostałych, czy nawet służyć jako drzwi do chłodni wybiera się paski o różnych grubościach i szerokościach. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj ruchu, jaki będzie się odbywał przez kurtyny. Można zastosować szyny pozwalające na rozsuwanie plandeki, bądź takie która na stałe ją utrzymuje w jednym miejscu. Kurtyny PCV na wymiar wykonuje się głównie podczas zabezpieczania bram załadunkowych. Tylko w ten sposób można uzyskać kurtynę paskową, która ne pewno będzie szczelna i dopasowana swoją technologią do typu przeprowadzanych załadunków. Właśnie dlatego pierwszym krokiem zawsze powinno być dokładne wykonanie pomiarów miejsca, które ma zostać zabezpieczone taką kurtyną. Dopiero po otrzymaniu konkretnych wytycznych producent zapyta o pozostałe elementy jakie mają zostać wmontowane.

Kurtyny na wymiar są dobrym rozwiązaniem dla dużych firm, które potrzebują indywidualnych rozwiązań. Samodzielnie można określić nie tylko rozmiar, ale także przeznaczenie, rodzaj szyb i grubość pasków. Wszystko to ma znaczenie kiedy zakładom zależy na oszczędnościach i komforcie swoich pracowników.

About the author: Jacek Struski