Poznam zamożnego pana

Jako już dorosła kobieta zbliżająca się do przekroczenia magicznej granicy 30 urodzin, co mnie bardzo cieszy mam te same przyjaciółki i koleżanki od dzieciństwa. Są one albo z mojej szkoły podstawowej, albo mieszkałyśmy na jednym osiedlu i razem się bawiłyśmy. Co ciekawe, wszystkie marzyłyśmy o tym co będziemy robić w przyszłości, na jakie studia pójdziemy itd. Wiadomo, że nasze plany zmieniały się blisko, co kilka miesięcy, ale jedna z nas miała od zawsze sprecyzowany plan. 

Bogaty mąż w przyszłości

poznam bogatego PolakaPo skończeniu liceum, kiedy przyszedł czas wyboru studiów, zapytam jej właśnie, jakie ona ma plany. Bez zastanowienia powiedziała osobie – poznam bogatego Polaka, który zapewni mi wszystko, czego będę potrzebować i na co będę miała ochotę. Wtedy myślałam, że to tylko takie gadanie, no bo w końcu nie tak łatwo, takie znaleźć i sprawić, że pokocha właśnie nas. Już kilka miesięcy później przekonałam się, że to jednak chyba prostsze, niż mi się wydawało. Na różnych portalach społecznościowych widziała, jak właśnie ta koleżanka wrzuca zdjęcia z wakacji z całego świata. Najdroższe hotele, restauracje. Ona ubrana od stóp do głów w piękne, markowe, drogie ciuchy. Pomyślałam sobie wtedy – to jest życie. Czy właśnie tak ono powinno wyglądać ? Dużo nad tym myślałam i w końcu doszłam do wniosku, że to jest tylko taki pokaz. Nie można przecież przez cały czas żyć, jak w bajce, a to co osiągniemy ciężką pracą i wyrzeczeniami, będzie miało dla nas dużo większą wartość.

Ostatnio rozmawiając z tą koleżanką, okazało się, że już nie jest z tamtym mężczyzną i że jest załamana, ponieważ nie wie, jak ma teraz wyglądać jej życie. Nie wyobraża sobie, aby pójść do pracy i zarabiać dużo mniej pieniędzy, nić była przyzwyczajona otrzymywać. Wtedy sobie pomyślałam, że to jednak moje życie jest bajką, ponieważ mogę się cieszyć skończonym studiami, fajną pracą i świetną rodziną. Jej niestety jeszcze nie udało się zdobyć chociaż jednego z tych punktów.

About the author: Kondrat Niewiadomski