Pierwsza pomoc przy obrażeniach poszczególnych części ciała

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

14 grudnia 2017 Usługi 0

Kursy pierwszej pomocy organizowane są nie tylko przez ośrodki szkoleniowe kształcące przyszłych kierowców, ale również przez firmy, które chcą zainwestować w swoich pracowników. Wiedza zdobyta na kursie pierwszej pomocy jest wiedzą na całe życie. Ratownicy medyczni uczą, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy osobom przytomnym i nieprzytomnym.

Postępowanie w przypadku ran i oparzeń ciała

szkolenia z pierwszej pomocy - ToruńDotyczy to nie tylko wypadków komunikacyjnych. Okazuje się, że wiele osób nie ma pojęcia, jak pomóc osobie, która uległa poparzeniu. Tego też można nauczyć się w teorii i w praktyce na kursie pierwszej pomocy! Każdy kurs pierwszej pomocy dzielony jest na kilka programów. W każdym programie omawia się poszczególne zagrożenia. W programie ran i oparzeń mówi się o tym, jak pomóc osobom poszkodowanym w tych przypadkach. Takie szkolenia z pierwszej pomocy – Toruń przeprowadzane są przez różne firmy. Na szkoleniu pracownik dowie się, w jaki sposób opatrywać rany i jak je oceniać. Można dowiedzieć się, co robić, kiedy u kogoś wystąpi krwotok z nosa (a to zdarza się naprawdę często!). W przypadku krwotoku z nosa nadal wiele osób popełnia błąd i każe osobie poszkodowanej odchylić głowę do tyłu. Nie jest to dobre rozwiązanie! Głowę należy przechylić do przodu, ułożyć między kolanami, a na kark położyć coś zimnego (najlepiej lód). Ratownicy medyczni przedstawiają, jaki jest mechanizm urazu. Na kursie można dowiedzieć się więcej o obrażeniach różnych części ciała – rąk, nóg, głowy i innych.

Uczestnicy kursu nauczą się, co robić w przypadku oparzeń i jak określać ich stopień. Nigdy nie należy smarować ran po oparzeniach maściami, kremami, które mają w sobie sporo składników tłustych! Pracownicy dowiedzą się, jak mogą szybko i skutecznie pomóc osobie, która uległa porażeniu prądem elektrycznym.