Otwieram cukiernię i potrzebuję opakowań na ciasta

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

20 stycznia 2017 Biznes i praca 0

Kiedy planowałam otwarcie własnej cukierni, nie spodziewałam się, ile będzie się tym wiązało spraw do załatwienia. Myślałam, że skupię się na pieczeniu, a nagle trzeba było znaleźć grafika i producenta opakowań na ciasta!

Moje projekty opakowań tekturowych

producent opakowań tekturowychNa początku skupiałam się na załatwieniu formalności w urzędach, wynajmie lokalu, inspekcjach sanitarnych, znalezieniu pracowników, kupnie wyposażenia… Ale to był dopiero początek pracy. Kiedy chciałam zacząć myśleć o ulotkach, żeby przyciągnąć klientów, uświadomiłam sobie, że nie mam gotowego projektu logo ani szyldu dla cukierni. Udało mi się znaleźć grafika, który powiedział, że zajmie się pracą dla mnie, zrobi ten szyld, logo, projekt ulotki, jeśli podrzucę mu tekst, a potem spytał, czy opakowania do ciast też ma przygotować, czy będę je pakować w takie zwykłe, bez grafiki. Dzięki niemu uświadomiłam sobie, że opakowania na ciasta też są ważne i szybko szukałam producenta albo drukarni, gdzie będę mogła zamówić po tysiąc lub dwa tysiące kartoników różnej wielkości. Postawiłam na proste opakowania tekturowe, które łatwo się składa, bo zależy mi na tym, żeby nie sprawiało to problemów i żeby przed złożeniem wygodnie je było przechowywać, bo to jednak spora ilość, a muszą być cały czas pod ręką. Grafik dostał dokładne wymiary opakowań tekturowych i przygotował dla mnie prosty wzór – delikatna jasna kratka i dekoracyjne logo mojej cukierni na wierzchu i mniejsze po bokach. Do tego na górze jest wydzielone miejsce, by napisać, jakie ciasto jest w środku. To niby drobiazg, ale taka informacja na opakowaniu sprawia, że pudełka nie trzeba otwierać, żeby się przekonać, co jest w środku, co przy zakupie różnych ciast na pewno się bardzo przyda.

Do otwarcia został tylko tydzień, więc denerwuję się tym, co mnie czeka. Ale już niemal wszystko jest gotowe, jutro kurier przywiezie zamówione opakowania i ulotki, a ja będę kończyła zakupy zapasów do robienia wypieków.

Najnowsze informacje na promet-opakowania.pl