Nowinka z zachodu – ogrodzenie gabionowe

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

19 maja 2017 Ogród 0

Nowy dom – piękny, monumentalny, w stylu klasycznego dworku, czy też przytulnej drewnianej chaty. Nowe fasady, elewacja i wspaniałe schody. Zadbane podwórze – przycięte krzewy, bujne rośliny, grządka z warzywami i przepiękne kwiaty wiosną i latem. Ten wspaniały obraz nie jeden z nas ma przed oczami gdy myśli o wymarzonym domu i nawet jeżeli juz takim możemy się poszczycić to często nie wiemy jak i czym ogrodzić naszą posesję?

Nowy hit – ogrodzenia gabionowe

modne gabionyDużo osób wciąż stale i niezmiennie wybiera klasykę – drewniane płoty czy żeliwne lub metalowe bramy. Jednak ostatnio coraz większe znaczenie i moc na rynku sprzedaży mają modne gabiony. Gabiony czyli inaczej kosze wysypane wewnątrz kamieniami i wykończone panelem z krat, wcześniej często używane były jako umocnienia skarp (szczególnie przy drogach szybkiego ruchu). Jednak w krajach zachodnich jak na przykład Niemcy są one powszechnie używane do budowy ogrodzeń, które uchodzą za schludne i trwałe. Mają one w sobie pewną surowość – ale przez to że materiałem użytym są kamienie nadaje to unikalnego naturalnego charakteru. Modne gabiony przykuwają oko i wspaniale wpisują się w krajobraz. Dodatkowo ogrodzenia takie można podświetlać, co wieczorami nadaje im magicznego wręcz charakteru.

Podsumowując, decydując się na ogrodzenie naszej posesji wybierzmy to najlepsze, takie które będzie odpowiadało stylowi w jakim jest nasz dom , a zarówno takie które będzie trwale i będzie też cieszyło oko. Zastanawiając się nad zakupem, warto wziąć pod uwagę modne gabiony, które stają sie coraz popularniejsze i uchodzą za powiew nowoczesności i Zachodniego stylu życia. Pamiętajmy tez że naturalne materiały takie jak kamień użyty w ogrodzeniach gabionowych czy tez klasyczne drewno są materiałem ekologicznym.