ogniwa fotowoltaiczne

Nowa praca – montaż ogniw fotowoltaicznych

Jakiś czas temu niestety straciłem pracą. Moim miejscem pracy była elektrownia słoneczna. Ogólnie bardzo lubiłem tą pracę, wszystko tam było w jak najlepszym porządku. Pieniądze były bardzo dobre, godziny pracy były elastyczne, praca nie była bardzo wymagająca, do tego ludzie byli bardzo w porządku.

Montaż ogniw fotowoltaicznych dla elektrowni

ogniwa fotowoltaiczneNie było czegoś takiego, jak się słyszy gdzieniegdzie, że pracownicy się nie lubią, dokuczają sobie nawzajem i ogólnie panuje atmosfera, gdzie ciężko jest wytrzymać, u mnie na szczęście nigdy tak nie było. Pracownicy wspomnianej elektrowni również dostawali od pracodawcy co jakiś czas dodatkowe premie, gratisy i tym podobne rzeczy, więc generalnie w pracy wszystko było w porządku. Jednakże elektrownia została zamknięta i wszyscy jej pracownicy nagle, z dnia na dzień pozostali bezrobotni, otrzymaliśmy tylko jedynie jakieś grosze rekompensaty. Ciężko było znaleźć nową pracę, szukałem bardzo długo i na prawdę straciłem na tym przynajmniej miesiąc. Jednakże któregoś dnia szczęście się do mnie uśmiechnęło i zadzwoniono do mnie i zaproponowano pracę w elektrowni. Tą elektrownią była elektrownia fotowoltaiczna. Dostałem tą pracę, chyba tylko dlatego, że znana mi była bardzo trudna i rzadko znana ludziom technika, a mianowicie fotowoltaika. Uczyłem się jej hobbistycznie kilka lat temu, ponieważ bardzo się nią zaciekawiłem. Nigdy bym nie pomyślał, że dzięki temu, że się nią zainteresowałem otrzymam propozycję pracy. Poszedłem tam na rozmowę kwalifikacyjną i ogólnie warunki, które przedstawiło mi szefostwo były bardzo korzystne dla mnie. Miałem w tej elektrowni montować nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne. W sumie bardzo ciekawe zadanie. Zgodziłem się na nową pracę, ponieważ i tak żadnej innej propozycji pracy nie miałem. Jak się okazało podjąłem bardzo słuszną decyzję, ponieważ praca w firmie jest rewelacyjna.

Atmosfera, jak w poprzedniej pracy również jest bardzo dobra, nawet muszę powiedzieć, że w kwestii finansów dostaję lepsze wynagrodzenie niż u poprzedniego pracodawcy. Mam tylko nadzieję, że tej elektrowni nie zamkną.

About the author: Urszula Bereza