Naprawa uszkodzonych podestów

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

16 marca 2017 Przemysł 0

 Pracuję w firmie zajmującej się wypożyczaniem różnych pojazdów specjalistycznych. Głównie są to podesty ruchome, ale także małe dźwigi, podnośniki koszowe, czy samochody z systemem hds. Do tej pory nie mieliśmy problemów z naszym sprzętem i zawsze wracał do nas w dobrym stanie.

Naprawa podestów po uszkodzeniu mechanicznym

naprawa małych podestów ruchomychJednak teraz mieliśmy wyjątkowego pecha. Nasz podest ruchomy wypożyczyła firma zajmująca się wycinką drzew. Została poproszona o wycięcie kilku sztuk, ponieważ były one uszkodzone w trakcie burzy i stanowiły zagrożenie dla przechodniów. Niestety, ta firma zabrała się za wycinkę pechowo i w trakcie ścięcia jednego drzewa drugie się na nich przewróciło. Dobrze że nikomu nic się nie stało, bo w końcu takie drzewo swoje waży. Nie spadło ono całkowicie i nie zostały wyrwane z korzeniami. Pewnie dlatego też nasz podest ruchomy przetrwał. Wycinka musiała zostać przerwana, a nam potrzebna była naprawa małych podestów ruchomych. Głównie uszkodzony był kosz, cała balustrada była zgnieciona. Co do reszty to ciężko było stwierdzić. Na szczęście po bliższych oględzinach dało się stwierdzić, że nic poważnego się nie stało. Wszyscy jak widać mieli szczęście. Naprawa podestów przebiegła dosyć szybko. Nie dało się naprawić barierki, trzeba było zamontować nową. Do tego też parę części się nasmarowało, żeby lepiej chodziły, coś się wyregulowało i gotowe. Firma wypożyczająca nas bardzo przepraszała za zaistniałą sytuację, ale w końcu to nie ich wina, drzewo mogło spać podczas każdej pracy.

Najważniejsze jest to, że podest naprawiony wrócił do pracy. Tamta firma nie wzięła jednak od nas sprzętu, pewnie się bała naszej reakcji. My jednak wiemy, że to był nieszczęśliwy wypadek i nie należy się gniewać na nikogo. Nadal oferujemy wynajem sprzętów każdemu.