Najlepszj jakośc wiaty drewniane jako tani i praktyczny garaż

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

14 lutego 2017 Budownictwo 0

Budowa murowanego garażu to duży wydatek, a przy tym i spor problem, wprawdzie jest obecnie dostępna alternatywa w postaci garaży blaszanych, które to można postawić szybko i niskim kosztem, jednak minusem tego rozwiązania jest to, że jego walory estetyczne pozostawiają wiele do życzenia. Warto zatem pomyśleć o jeszcze innej alternatywie jaką są wiaty drewniane.

Czy wiata drewniana to dobry pomysł na garaż?

najlepszej jakości wiata drewnianaWiaty drewniane w Polsce Stankowo rzadko wykorzystuje się jako przydomowe garaże. Wynika to w dużej mierze z tego, że garaże tego typu nie są zamknięte, a jedynie stanowią częściową ochronę dla samochodu, jednak z powodzeniem zabezpieczają go przed takimi czynnikami jak np. deszcz, śnieg czy promieniowanie słoneczne, co i tak przedłuża trwałość samochodu. Co więcej zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wiatę drewnianą stawia się bardzo szybko jak i że budowana jest ona z rożnych elementów, które można z powodzeniem dopasować do potrzeb klienta. Dzięki temu wiata drewniana może być stosowana zarówno w przypadku dużych samochodów jak i małych, co więcej może ona być wolnostojąca lub połączona z domem. Najlepszej jakości wiata drewniana jest także bardzo trwałe, więc jeśli będziemy pamiętać o podstawowej konserwacji, drewniany garaż może służyć nam przez lata. Największą jednak zaletą tego rozwiązania jest to, że jest ono zdecydowanie tańsze niż tradycyjny garaż murowany i jednocześnie prezentuje się zdecydowanie lepiej pod względem wizualnym od garażu blaszanego. Wszystko o sprawia, że jeśli odpowiednio wybierzemy miejsce pod wiatę jak i właściwie zabezpieczymy drewno wiata drewniana może być to bardzo ciekawą opcją, jeśli chodzi o przydomowy garaż.

Wiata drewniana nie jest specjalnie popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przydomowe garaże, a szkoda ponieważ rozwiązanie to ma całkiem sporo zalet. Warto zatem chociażby wziąć je pod uwagę jeśli myślimy o budowie garażu.