Mycie naszego elektrycznego grzejnika akumulacyjnego

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

26 sierpnia 2017 Dom 0

 

Co sobotę w naszym domu odbywa się generalne sprzątanie. Praktycznie od zawsze każdy ma przydzielone zadania, z których musi się wywiązać przed zakończeniem dnia. Nie jest to rzecz prosta – czasem zdarza się, że część obowiązków przekładamy sobie na następny dzień.

Elektryczny grzejnik jest łatwy do umycia

grzejniki elektryczne akumulacyjneOstatnio jednak miała miejsce niecodzienna sytuacja – moja żona się rozchorowała, więc jej obowiązki musiały zostać rozdzielone na resztę rodziny. Zgodziliśmy się bez wahania – nikt nie robił nikomu wyrzutów o to, że więcej czasu spędzimy sprzątając dom. Mi przypadło między innymi mycie grzejnika. Początkowo nie wiedziałem kompletnie jak się za to zabrać. Cały mój kontakt z tym urządzeniem polegał na kręceniu pokrętłem – nigdy wcześniej nie zajmowałem się myciem go. Oczywiście grzejniki elektryczne akumulacyjne były projektowane w taki sposób, by można było je łatwo umyć, ale mimo wszystko nie wiedziałem, czy uda mi się ze wszystkim sobie poradzić. Na szczęście okazało się, że nie jest to trudne – faktycznie grzejnik był niemal stworzony do tego, by z łatwością go umyć. Po raz kolejny mogłem docenić to, jak bardzo ktoś się przyłożył do zaprojektowania go – nie było to przecież nic prostego. Nie tylko doskonale grzał i pozwalał na znaczne oszczędzanie na rachunkach, ale też w dodatku zadbano o sprawy przyziemne, takie jak możliwość łatwego umycia go. Po tym dniu stwierdziliśmy, że nasz system sprzątania nie jest wcale dobry – za bardzo przyzwyczajamy się do własnych obowiązków.

Od tamtej pory zrezygnowaliśmy z przypisywania czynności do konkretnych osób. Teraz każdy zajmuje się co tydzień czymś innym po to, byśmy byli bardziej wielozadaniowi i nie bali się żadnych prac. Bardzo pozytywnie wpłynęło to na naszą rodzinę – porządki trwają teraz znacznie krócej.