Moje szkolenia okresowe BHP dla firm

Prowadzę szkolenia BHP dla różnych przedsiębiorstw. Mam w tym niemałe doświadczenie, ale jestem świadom, że nie potrafiłbym na pewno przeprowadzić szkoleń dla każdej firmy. Mam określony zakres branż, w których działam na razie.

Szkolenia okresowe i wstępne – zakres

szkolenia okresowe bhp dla firmStaram się stopniowo poszerzać moje kwalifikacje, aby móc po prostu trafić do szerszej grupy odbiorców. Jak wiadomo jednak wymaga to dużej ilości czasu, poświęconej na szkolenie siebie. Żeby szkolić innych, sam muszę posiadać bardzo ugruntowaną wiedzę. Jeśli chodzi o szkolenia okresowe bhp dla firm w branży produkcyjnej czy w jakichś biurach, to radzę z tym sobie znakomicie. Gdyby jednak trzeba było mówić o jakichś bardzo wyspecjalizowanych branżach, to nie wiedziałbym, co mam opowiadać. W końcu ważne są uwagi na temat miejsca pracy. Trzeba powiedzieć, jakie są zagrożenia w danym budynku. Instruktaż przeprowadza już pracodawca, jeśli chodzi na przykład o obsługiwanie jakiejś maszyny. To się robi już na danym stanowisku, na którym ktoś ma być zatrudniony. Mimo wszystko jednak nie czuję się na siłach przemawiać na przykład do menadżerów. Im trzeba zupełnie inne kwestie wykładać niż zwykłym pracownikom. Działam na rynku od dość niedawna i postanowiłem zacząć, świadcząc nawet takie niekompletne usługi. Zawsze bowiem lepiej zarobić coś niż nic. Wiedziałem, że mam potrzebne kwalifikacje, aby szkolić szeregowych pracowników w wielu firmach. Mogę przeprowadzać szkolenia okresowe, ale też wstępne.

Nie mam jednak na razie dość informacji, aby zabierać się za szersze spektrum kursów. Myślę, że wkrótce, stopniowo, będę to nadrabiać. Ważne jest dla mnie, aby przedsiębiorcy od razu chcieli komplet usług ode mnie. Wiadomo bowiem, że będą woleli zatrudnić jednego gościa dla wszystkich niż dwie firmy od BHP.

About the author: Adrian Kropidłowski