Kiedy stosować elektrostymulatory do regeneracji mięśni?

Chorób, które wymagają stosowania elektrostymulatorów do regeneracji mięśni jest bardzo wiele. Dzięki temu takie urządzenie ma szerokie zastosowanie. Co więcej jest ono bezpieczne i może być stosowane z dużą częstotliwością. Wykazano także większą skuteczność elektrostymulatorów do regeneracji mięśni niż innych metod fizykoterapii.

Korzyści ze stosowania elektrostymulatorów do regeneracji mięśni

elektrostymulatory do regeneracji mięśniWiele osób kojarzy elektrostymulatory do regeneracji mięśni z treningiem sportowym i wyczynowymi, ciężko trenującymi sportowcami. Jest to skojarzenie prawidłowe, ale ujawnia tylko część prawdy o zastosowaniach tych urządzeń. Elektrostymulatory do regeneracji mięśni mogą być także stosowane w wielorakich chorobach, przebiegających z zanikiem mięśniowym jako jednym z objawów lub istotą choroby. Przy stosowaniu takich elektrostymulatorów nie musimy martwić się o skutki uboczne, ponieważ one właściwie nie występują. Stosowanie elektrostymulatorów najczęściej odbywa się w specjalnie przygotowanych do tego gabinetach fizjoterapeutów, jednak możliwe jest także w domu po odpowiednim przeszkoleniu przez fizjoterapeutę lub dokładnym przeczytaniu ulotki dołączonej do urządzenia. Co ważne, elektrostymulatory przy odpowiednim zastosowaniu, mogą być używane także u dzieci w bezpieczny, nie stwarzający żadnych zagrożeń sposób. Dzięki temu możemy zmniejszyć stres dziecka, które często wiąże się z wizytą w szpitalach przy używaniu innych metod.

Podsumowując, stosowanie elektrostymulatorów może być korzystne w wielu chorobach, które przebiegają z zanikiem mięśni. Utrzymanie jak największej siły mięśniowej jest ważnie nie tylko (choć oczywiście także) ze względu na jakość życia, ale też z ich wpływem na działanie wszystkich narządów wewnętrznych.

About the author: Karolina