Jak znaleźć dobrego ginekologa w Poznaniu?

 

Jeżeli popytamy wśród znajomych, koleżanek albo przejrzymy opinie o różnych lekarzach w Internecie, to z pewnością znajdziemy wiele kobiet niezadowolonych ze swojego ginekologa. Zawód ten nie cieszy się dobrą sławą i niejednokrotnie, tym specjalistom zarzuca się niekompetencję. Należy jednak wiedzieć, że w naszym kraju mamy wielu wspaniałych ginekologów, którzy w pełni profesjonalnie podchodzą do sprawy.

Kilka wskazówek – jak znaleźć dobrego ginekologa?

poznański ginekologProfilaktyka jest niezwykle ważna i każda kobieta przynajmniej raz na dwa lata powinna zrobić badanie cytologiczne i badanie dopochwowe usg. Dzięki temu we wczesnym stadium można wykryć na przykład groźny nowotwór szyjki macicy czy inne choroby żeńskiego układu rozrodczego. Szukając ginekologa, musimy zatem pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze popytajmy znajomych. Nie ma lepszego źródła informacji, niż inna kobieta, która u danego ginekologa już była. Bowiem żadne statystki czy inne rankingi, ilość używanego sprzętu, wyposażenie gabinetu czy krótki czas oczekiwania nie są adekwatne – najważniejszy jest nasz komfort i to przy wyborze ginekologa jest absolutnym priorytetem. Zapytaliśmy też o przydatne porady specjalistę. Pewien poznański ginekolog stwierdził, że oprócz opinii innych kobiet, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dany ginekolog dopełnia wszystkich procedur. Każda wizyta powinna być bowiem związana z szerokim wywiadem z pacjentem, badaniem piersi (o czym wielu ginekologów zapomina) oraz stricte ginekologicznym badaniu – palpacyjnym i dwuręcznym.

Wybór właściwego ginekologa nie jest łatwy. Często spotkamy kilku lub nawet kilkunastu ginekologów, zanim znajdziemy tego, który nam odpowiada. Warto jednak szukać, bo zdrowie układu rozrodczego dla kobiety jest bardzo ważne i trzeba regularnie się badać, a lepiej to robić u specjalisty, u którego czujemy się w pełni komfortowo i mamy do niego pełne zaufanie.

 

About the author: Bartosz Korniluk