Jak samemu zbudować i wyposażyć jacht

Z zamiłowania jestem majsterkowiczem a z zawodu psychologiem. To ciekawe połączenie, ma ze sobą wiele wspólnego. Naprawianie i budowanie dotyczy obu tych zajęć. Przy czym jedno buduje rzeczy fizyczne a drugie bardziej duchowe.

Budowa i wyposażenie mojego jachtu

wyposażenie jachtówWyzwanie które postawiłem przed sobą, od dawna chodziło mi po głowie. Planowałem zbudować coś, naprawdę trudnego. Zbudowałem już motor na trzech kołach – zwany trajką, kosiarkę samojezdną i dwupokojowy domek ogrodowy. Trajka była trudnym projektem, ponieważ musiałem nauczyć się podstaw mechaniki i spawania. Kosztowało to też sporo czasu i niemało pieniędzy. W efekcie powstała piękna trójkołowa maszyna z silnikiem garbusa. Byłem z niej bardzo dumny i często wraz z żoną podróżujemy nią po Europie. Teraz myślałem o czymś, związanym z wodą. Na początku był pomysł domku na wodzie, potem jednak przerodziło się to w coś bardziej mobilnego. Samodzielnie zbudowany jacht – to było coś. Zanim pomysł zamienił się w czyn, było sporo jego modyfikacji. Pierwszym pomysłem było kupienie jakiejś ruiny i wyremontowanie jej. Potem, zbudowanie samodzielnie od podstaw, aż zdałem sobie sprawę, że najlepszym na początek sposobem, będzie kupienie jachtu w częściach i samemu go złożenie. Taki zestaw w paczkach, będzie zawierał całe wyposażenie jachtów a co najważniejsze nauczy mnie prawidłowej budowy. Przecież, zawsze potem mogę zbudować następny. Zacząłem przeszukiwać internet. W końcu na amerykańskiej stronie, znalazłem to co chciałem – budowa jachtu z paczki. Później okazało się, że w Polsce też już ktoś produkuje takie jachty w paczkach i są o wiele tańsze.

W dzieciństwie składałem wiele modeli statków, ten projekt był nieco większy ale zasada była ta sama. Wspaniale opisana instrukcja, krok po kroku doprowadziła mnie do wybudowania wspaniałego siedmio metrowego jachtu. Teraz znowu myślę nad nowym wyzwaniem, ale to już inny temat.

About the author: Andrzej Szczęch