Jak robić, żeby się nie narobić – mieszalniki przemysłowe

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

29 listopada 2016 Maszyny i urządzenia 0
mieszalniki przemysłowe

Osoby, które są odpowiedzialne za rekrutowanie pracowników na dane stanowiska, muszą mieć nerwy ze stali. Średnio raz w tygodniu dowiadują się, że człowiek, któremu przydzielili stanowisko nie zjawił się w pracy/nie nadaje się/udaje, że się nadaje.

Czym zajmują się mieszalniki przemysłowe?

mieszalniki przemysłoweAle był jeden wybitny przypadek. Nazwijmy go roboczo „”Adam””. Adam był inżynierem, jak się potem okazało, tylko z tytułu. O, naiwni rekrutujący! Chcieli dać szansę chłopakowi prosto po studiach. Państwowych na dodatek. Adaś dostał pracę, już jego reakcja na to, że będzie odpowiedzialny za reaktory chemiczne i spawanie tytanu na terenie zakładu, a konkretnie za nadzór nad wszelkimi procesami dotyczącymi ich. Pracy było sporo, to fakt, ale nie była czasochłonna. Nasz bohater natomiast nie lubił się przemęczać, więc spacerował po zakładzie pracy zwiedzając miejsca, które nie miały nic wspólnego z jego stanowiskiem. W ten sposób biedaczek wędrował poprzez zbiorniki magazynowe, przepełnione chemikaliami, zwiedzając mieszalniki przemysłowe, które te chemikalia mieszały. Miejsca, w których przebywał inżynier, jako że nie miały nic wspólnego z jego stanowiskiem, okazały się być niebezpieczne dla pozbawionego odpowiedniego roboczego uniformu pracownika. Efektywność Adama spadała z dnia na dzień, a biedni „”rekruterzy”” codziennie wysłuchiwali narzekań przełożonego studenta. Po kilku ostrzejszych reprymendach młodziak wziął się w garść i zaczął rzetelnie wykonywać swoje obowiązki. Wtedy okazało się jaki jest tego powód: biedaczysko dostało bliżej niezidentyfikowanej wysypki w miejscach mało przyjemnych. Wydedukował co jest źródłem jej pochodzenia, skończyły się przechadzki i Adam zaczął pracować tak, jak Pan Bóg chciał.

Historia jakich wiele? Może i tak, ale zwraca uwagę w prosty sposób jak ważne w zakładach pracy są zasady BHP. Jest przypadkowa, ale ma przestrzec zwłaszcza młodych, przed tym, że warto słuchać przełożonych. Swoją niefrasobliwością można narobić problemów nie tylko sobie, ale również ludziom. którzy za nas poręczyli. 

Więcej o mieszalnikach przemysłowych można znaleźć na: www.apakor.eu