Jak ożywić wystrój kuchni?

Obecne trendy w aranżacji wnętrz bazują na jasnych ścianach oraz nieutralnej podłodze oraz białych meblach. Wszystko to sprawia, że we wnętrzach brakuje często motywu przewodniego, który będzie decydował o stlu we wnętrzu. Przykładem może być kuchnia, gdzie gładkie fronty meblowe wprowadzają sterylność i nudę.

Dodatki zmienią każde wnętrze

puszki metalowe na kawęAby urozmaicić wnętrze kuchenne możemy posłużyć się kilkoma elementami. Jednym z nich są tekstylia: żaluzje, zasłonki, firanki lub rolety rzymskie lub zwykłe mogą być w ciekawym kolorze lub we wzór, który będzie przykuwał uwagę. Innym elementem z tekstyliów mogą być rękawice oraz ściereczki, które w ciekawe wzory bądź motywy mogą stać się ozdobą i grać pierwsze skrzypce w ożywianiu kuchni. Innym elemetem mogą być też akcesoria kuchenne, które stoją na blacie lub wiszą nad blatem. Puszki metalowe na kawę, herbatę i cukier mogą być w różnym stylu: prowansalskim, retro lub nowoczesnym, co wyznaczy styl kuchni i pozbawi ją nijakości. Stylowe przyprawniki na sól i pieprz, eleganckie garnki w żywym kolorze, czajnik ze stylową rączką, chlebak, stojak na deski do krojenia lub na noże. Wszystko to może zmienić oblicze kuchni, a dzięki temu też styl tego pomieszczenia. Przecież zawsze potrzebujemy żeby jakieś przedmioty leżały na kuchennym blaciem, więc zadbajmy, aby były dekoracyjne. Innym elementem, który często posiadamy w kuchni to zioła. Zmiana osłonek do doniczek ziół może dużo odmienić. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie rozłożenie małego dywanika na podłodze lub zmiana tacek, podkładek na stole. To dużo zmieni i sprawi, że całe wnętrze odmieni się nie do poznania.

Dzięki gadżetom kuchennym i dodatkom możemy łatwo zmienić styl kuchni. Aby pozbyć się nudy we wnętrzach warto zmieniać dodatki, co nie kosztuje wiele, a może dać ciekawy efekt i sprawić, że wnetrza będą modne, wygodne, a przy tym nadal funkcjonalne.

About the author: Adrian Kropidłowski