Ekskluzywny drapak dla kota

Każdy kto się decyduje na posiadanie kota w domu, musi się liczyć z tym, że kota na pewno nabrudzi i coś zniszczy. Te, które nie są wypuszczane na zewnątrz, ostrzą pazurki na meblach i tapetach, dlatego trzeba im zapewnić miejsce, gdzie mogą to bezpiecznie zrobić.

Jak wygląda drapak dla kota?

ekskluzywne drapaki dla kotówMałe kotki najczęściej brudzą odchodami, gdyż nie są jeszcze nauczone gdzie mogą załatwiać swoje potrzeby. Im kot jest starszy, tym większe ryzyko, że zacznie niszczyć meble ostrząc swoje pazurki. To zupełnie normalne zachowanie kota, dlatego konieczne jest zapewnienie mu miejsca, w którym będzie to mógł robić. Ekskluzywne drapaki dla kotów są stworzone dla zwierząt, które przebywają w domu i nie mają możliwości wychodzenia na zewnątrz.  Jest to wielopoziomowy drapak, połączony z miejscem do wylegiwania się i zabawy. Jest w przeważającej części wykonany z drewna i sizalu. Podstawa jest odpowiednio ciężka i wyważona, aby drapak się nie przewrócił pod ciężarem dorosłego kota. Posiada on kilka poziomów, na których są specjalne podesty do leżenia, wiszące elementy stanowiące świetne zabawki dla mruczka, a na samej górze, lub na jednym z ostatnich poziomów, znajduje się miejsce, gdzie kot może odpoczywać. Słupek na którym opiera się cały drapak, jest ciasto owinięty sizalem, który świetnie się sprawdza jako powierzchnia do drapania. Jego całkowita wysokość może sięgać do około jednego metra. Z ekskluzywnego drapaka mogą korzystać małe kocięta, dorosłe koty, a także seniorzy. Koty mogą się na nim bawić, spać, lub tylko drapać.

Jeżeli kotu się spodoba drapak, to z pewnością już nigdy więcej nie zniszczy żadnej kanapy, czy nie podrapie ściany. Możemy go kupić w każdym sklepie zoologicznym, lub w internecie. Jeżeli nasz kot jest aktywny, to na pewno drapak przypadnie mu do gustu.

About the author: Bartosz Korniluk