Czym są rozdzielnice budowlane?

Instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne

15 maja 2017 Technologie 0

 Rozdzielnice budowlane składają się zazwyczaj z kilku modułów, dzięki czemu przedsiębiorca może dowolnie zdecydować, jakie urządzenie chce wybrać i do jakich celów je stosować. Rozdzielnice znajdują swoje zastosowanie głównie w instalacjach elektrycznych, w których bardzo łatwo potrafią doprowadzić całą instalację do porządku.

Rodzaje rozdzielnic dostępnych na rynku

rozdzielnica budowlanaNa rynku klient ma do wyboru wiele rozdzielnic, które powinny być dobrane indywidualnie pod kątem instalacji, którą chcą zamontować w danym budynku. Rozdzielnica budowlana sprawuje się idealnie zarówno w miejscach pracy, jak i mieszkaniach osób prywatnych – zarówno w bloku, jak i domach jednorodzinnych wolnostojących. Rozdzielnice są bardzo funkcjonalne dzięki obudowie, która może być dowolnie konfigurowana przez pracownika posiadającego odpowiednie uprawnienia. Wszyscy pracownicy korzystający z rozdzielnic powinni posiadać niezbędne uprawnienia elektryczne, dzięki czemu ryzyko wystąpienia sytuacji zagrażających znacząco się zmniejsza. Rozdzielnica budowlana w wersji podstawowej, na którą może zdecydować się klient posiada dwa gniazda siłowe pozwalające na wyprowadzenie energii i prądu pod konkretne miejsce i stworzenie bardzo efektywnej instalacji elektrycznej, która zarówno będzie efektywna, jak i bezpieczna. Rozdzielnica budowlana występuje zarówno w wielu modelach do wyboru, jak i można zdecydować się na kilkunastu producentów.

Taka dostępność i różnorodność sprawia, że to przedsiębiorca decyduje, jaki sprzęt chce wybrać w zależności od przeznaczonego budżetu na tego rodzaju inwestycję. Rozdzielnica budowlana jest wykorzystywana głównie przez firmy budowlane i elektryków sprawnie funkcjonujących na rynku i są niezbędne w przypadku montowania praktycznie dowolnej instalacji elektrycznej.