Czy beciki są nadal modne?

I stało się – oczekujemy dziecka. Oczywiście od razu po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu z krwi, poinformowaliśmy całą rodzinę o naszym szczęściu. Wszyscy cieszyli się razem z nami. Wspólnymi siłami postanowiliśmy skompletować wyprawkę.

Wśród elementów wyprawki znalazł się becik

białe beciki dla niemowlątMyślałam, że era becików już dawno przeminęła – dawno nie widziałam niemowląt zawiniętych w becik. Bratowa uświadomiła mnie, że jest zupełnie inaczej! To dlatego, że teraz beciki wykonywane są z materiału minky, który posiada wiele zalet. Białe beciki dla niemowląt sprawdzają się na przykład przy uroczystościach związanych z chrztem maluszka. Spytałam bratową, dlaczego minky ma przewagę nad innymi materiałami – odpowiedziała, że według niej minky to materiał o wiele bardziej miękki i naprawdę przyjemny w dotyku. Jest przy tym nieprzemakalny i nie gniecie się – można więc zrezygnować z prasowania. Ponadto w sklepach internetowych można znaleźć beciki z antyalergicznym wypełnieniem – rożkiem minky może być więc z powodzeniem otulane dziecko, które ma alergię. Z pewnością znaczącą zaletą jest także to, że becik może mieć różne zastosowania! Oczywiście podstawowa funkcja to otulanie maluszka w sposób, który sprawia, że czuje się ono naprawdę bezpiecznie. Jednak gdy niemowlę podrośnie, nie musimy chować becika do piwnicy. Dzięki możliwości rozpięcia rożka, becik może pełnić funkcję kołderki, przenośnego przewijaka czy nawet maty do zabawy! Oprócz białych becików, oferty sklepów przedstawiają wiele kolorowych, wzorzystych wyrobów – z pewnością spodobają się one starszemu dziecku.

Dzięki temu, że bratowa opowiedziała mi o kocykach z materiału minky, jestem pewna, że skompletowana przeze mnie wyprawka dla mojego oczekiwanego dziecka, będzie miała wszystko, co najważniejsze! Oczekuję na dziecko z wielką niecierpliwością.

About the author: Wania Chrzanowski