ogrodzenie budowlane

Budowa nowego marketu i ogrodzenie budowlane

Zamieszkujemy na osiedlu, które powstało dwa lata temu. Wszystko nowe, pachnące, zieleń ładnie nasadzona i rośnie ślicznie. Mamy alejki z kostki brukowej, place zabaw dla dzieci, a nawet dużą altanę z grillem przeznaczona do wspólnego użytku mieszkańców.

Ogrodzenie budowlane postawione

ogrodzenie budowlaneJesteśmy zadowoleni, że wybraliśmy akurat to miejsce. Brakowało tylko jakiegoś większego sklepu, ponieważ osiedlowy mały i z ograniczonym asortymentem. Kilka miesięcy temu na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej dowiedzieliśmy się, że powstanie u nas spory nowy market. Początkowo zastanawialiśmy się, na ile zburzy to spokój osiedla. Były też obawy, co do bezpieczeństwa szczególnie dzieci podczas prac budowlanych. Pojawili się geodeci, fachowcy i się rozpoczęło. Zadowoleni byliśmy, gdy zaraz na początku zaczęto stawiać ogrodzenie budowlane. Nie było to takie zwykłe z siatki, jak inne ogrodzenia tymczasowe, ale mocne, wysokie, pełne, wykonane z blachy. Doskonale zabezpieczało przed wtargnięciem dzieci na budowę, a robotników chroniło przed wścibskim okiem potencjalnych podglądaczy. Nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, że ogrodzenia budowlane potrafią również wygłusza hałas. Mimo szeroko zakrojonych prac i mnóstwa maszyn na placu budowy, mieszkańcy osiedla toczyli normalne życie. Sama budowa nie była uciążliwa, co nie ukrywam na początku rodziło obawy.

Po kilku miesiącach od jej rozpoczęcia było otwarcie nowego marketu. Odbył się z tej okazji też festyn rodzinny, uroczysty, doskonale zorganizowany, z nagrodami. Mamy nowy, dobry sklep.

About the author: Celina Sitkiewicz