Betonowe płyty ścienne odporne na mróz

Elewacja budynku jest narażona na bardzo wiele czynników, które mogą powodować jej korodowanie, a w konsekwencji zniszczenie. Dlatego właśnie należy dbać o to, aby używane do pokrywania elewacji materiały były odporne na jak najwięcej bodźców zewnętrznych. Doskonałym wyborem, jeśli chodzi o wykończenie fasad, są mocowane do ścian betonowe kafle.

Wytrzymałe płyty ścienne

mrozoodporne płyty betonowe na ścianęPłyty betonowe możemy mocować do elewacji dwoma sposobami. Możemy użyć specjalnego kleju i przykleić je do ściany lub zamocować na specjalnych wieszakach, które wwiercone są w konstrukcję. Niezależnie od typu rozwiązania, które wybierzemy, zależy nam aby kafle posiadały odpowiednie właściwości fizyczne i chemiczne. Przecież beton sam w sobie jest nasiąkliwy i kruchy. W jaki sposób uzyskać więc produkt, który będzie bardzo odporny na usterki mechaniczne i korozję? Mrozoodporność jest to określona ilość cykli zamrażania i rozmrażania danego elementu. Ściśle wiąże się ze szczelnością i porowatością danego materiału, ponieważ zamarzająca woda, która będzie znajdowała się w materiale w bardzo skuteczny sposób może go zniszczyć. Mrozoodporne płyty betonowe na ścianę uzyskuje się łącząc ze sobą kilka procesów. Po pierwsze, już przy projektowaniu składu mieszanki betonowej należy zadbać o to, aby aby wykorzystana mieszanka kruszyw tworzyła szczelny stos okruchowy. Dzięki temu struktura kamiennej płyty będzie zbita i nienarażona na wsiąkanie wody.

Dobranie odpowiednich proporcji składników nie jest jedyną czynnością wykonywaną przez producentów. Dodatkowo dodaje się specjalne plastyfikatory, które pomagają odpowiednio zagęścić mieszankę. Podczas wiązania, na powierzchnię płyty nakłada się odpowiednie preparaty, które uszczelnią wszystkie mikropory i mikrorysy.

About the author: Bartosz Korniluk