Automatyczne bramy na wózkach

Brama wjazdowa jest tym, co stanowi pewnego rodzaju wizytówkę posesji, na której się znajduje. To właśnie bramę mijają jako pierwsze goście odwiedzający nasz dom, a także klienci przyjeżdżający do naszego zakładu pracy. Dobrze jest zatem, kiedy brama prezentuje się elegancko, a także działa, jak należy.

Polecane wózki do bram

polecany producent wózków do bramNa to, jak będzie się prezentowała nasza brama wjazdowa, ma wpływ wiele czynników. Możemy wybrać bowiem z wielu dostępnych opcji – jedno- lub dwuskrzydłową otwieraną do wewnątrz posesji, a także bramę przesuwną. Spośród tych opcji wybierane są najczęściej bramy przesuwne ze względu na ich bardziej praktyczne zastosowanie – tego rodzaju bramy zajmują zdecydowanie mniej miejsca, co czyni je znacznie chętniej wybieranymi. Następnie zastanowić się trzeba, z jakiego materiału ma być nasza brama – metalowa, drewniana czy też z tworzywa sztucznego. Wszystkie mają swoje zalety, jednak i tu mamy jednego faworyta, którym są bramy metalowe. Pokryte dodatkową warstwą cynku stanowią najtrwalszy z materiałów wykorzystywanych do budowy bram – są one odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce, wiatr czy też mróz i nie wymagają przy tym specjalnej konserwacji. Ostatnią decyzją, jaką należy podjąć, jest wybór mechanizmu sterującego. Oczywiście bramy można otwierać ręcznie, ale częściej spotyka się jednak te automatyczne działające na specjalnych wózkach. Polecany producent wózków do bram to taki, który zadba o montaż, a także zagwarantuje serwisowanie sprzętu.

Brama wjazdowa to nasza wizytówka, dlatego warto postawić na rozwiązania, które nie tylko będą cieszyły oko, ale również sprawdzą się w każdych warunkach. Dla lepszego efektu dobrze jest zaopatrzyć się w bramę posiadającą czujniki ruchu, które stanowić będą zabezpieczenie przed możliwością wystąpienia kolizji z samochodem.

About the author: Michał Gąbka